Jurečka: Živnostníkům a firmám po povodni by měl stát výrazně pomoci

Jurečka: Živnostníkům a firmám po povodni by měl stát výrazně pomoci

6.6.2013 15:34:42

"Vláda a její ministři by měli co nejdříve účinně pomoci firmám a živnostníkům postižených povodní", říká 1.místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
 

Marian Jurečka požaduje rozsáhlejší přechodnou pomoc pro podnikatele a živnostníky: "Nejen odpuštěním daně lze pomoci,  ale také by měli ministři přechodně umožnit snížit placení odvodů za sociálního a zdravotní pojištění.

To je nemalá částka, která při chvilkovém neplacení  může přivést firmy a živnostníky díky pokutám do vážných finančních problémů. Dovedu si představit, že na několik měsíců by podnikatelské subjekty postižené povodní nemusely platit odvody za své zaměstnance, tyto platby by hradil stát.

Například ministr zemědělství by mohl prostřednictvím PGRLF pomoci postiženým zemědělcům, kteří dočasně nestihnou v termínu uhradit splátky bankovním ústavům a podporu, o kterou by jinak přišli, ex-post přiznat."

Marian Jurečka je soukromým zemědělcem a v oblasti zemědělských produktů i podniká. S problémy kolem výpadků plateb a splátek v době povodní se již u svých kolegů setkal.
"Prioritou vlády by měla být maximální možná podpora podnikatelským subjektům, které jsou postiženy povodní - co nejdříve umožnit jejich konsolidaci. Mimo nástroje odpuštění či snížení odvodů by mělo dojít i na dotaci úroků z úvěrů, které budou složit k nápravě škod  a opětovnému zahájení činnosti firmy."

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks

Facebook