Kandidátský projev Davida Macka na sjezdu v Olomouci 2013

Kandidátský projev Davida Macka na sjezdu v Olomouci 2013

25.6.2013 11:56:28

Videozáznam projevu zde

Dámy a pánové,

máme před sebou čtyřleté období, ve kterém je potřeba se připravit na prezidentské volby v roce 2017. Já nechci, aby dalším prezidentem České republiky byl znovu největší kapr z bahnitého českého rybníčku, ten největší kapřík, který je nejtučnější a nejhlasitěji mlaská a kolem kterého se v bahně rochní několik dalších podobných líných kapříků. Já si myslím, že je potřeba, aby naši zemi do budoucna vedl člověk, který bude trošku jako evropská štika. 

Měli jsme Zuzanu Roithovou a chtěl bych upozornit na to, že tak jak dnes budeme volit, tak rozhodujeme do značné míry také o tom, kdo bude mít velkou příležitost se v EU, v Evropském parlamentu připravit na prezidentskou kampaň, porazit kandidáty ostatních stran a stát se novým českým prezidentem.

Za sebe můžu říct, že v té době mi bude přes 40 let a pokud mi dnes dáte důvěru, tak v Evropském parlamentu budu bojovat tak, abych byl připravený před vás předstoupit za 4 roky a ucházet se spolu s dalšími o prezidentskou kandidaturu v příštích prezidentských volbách. Jsem přesvědčen o tom, že nestačí vyvěsit na Pražském Hradě vlajku EU, musíme se vrátit do hlavního proudu evropské integrace a tyto volby nás k tomu odstartují, a to platí pro všechny věci, které na nás čekají. Jde tady o euro, euro není v prvé řadě ekonomická otázka, ale politický projekt a symbol naší sounáležitosti, kam chceme do budoucna směřovat.

Chci silnou Českou republiku uprostřed silné EU, chci se podílet na evropském spolurozhodování. To je tisíciletý sen všech Čechů a Moravanů, který v těchto letech můžeme začít naplňovat, nepromarněme tuto šanci! Osobně k tomu chci přispět prací zejména na dopravní infrastruktuře, abychom byli dobře dostupní, a také na mezináboženském dialogu.

Co se týká mého zázemí, prožívám šťastné rodičovské období, každý den začínám se svými dcerami, které vypravuji a vodím do naší krajské školky na krajském úřadě, a co se týká mého manželství, tak jsem se obrátil s otázkou jeho platnosti na církevní soud. Jsem v tuto chvíli uvolněným předsedou výboru pro regionální rozvoj jihomoravského kraje, působím také jako psychoterapeut a v zimním semestru přednáším studentům politologie křesťanství a politiku - a bývají to velké zážitky, jak může Magdaléna určitě dosvědčit.

Dámy a pánové, děkuji vám za pozornost, těším se s vámi všemi na tuto kampaň a osobně musím říci, že už teď je na čase začít, že je potřeba se dívat nejen do Evropy, ale také za Atlantik, a ta největší sportovní událost, která bude příští rok, tak to nebudou zimní olympijské hry v Soči, to bude Bostonský maraton, ten maraton, na který letos zaútočili teroristé, a tam bude potřeba, abychom v barvách KDU-ČSL ukázali, že jsem pro trans-atlantickou spolupráci a že když někdo udeří na našeho partnera v NATO, jako je USA, tak jsem připraveni do toho jít za rok, proto vás všechny zvu, abyste se spolu se mnou připravovali na Bostonský maraton, který se poběží těsně před volbami do Evropského parlamentu.
Já se na to připravuji a těším se, že mne v tom nenecháte.

Pojďme spolu do toho!

Hezký den!


Platí přednesená verze projevu


 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks

Facebook