Kandidátský projev Pavla Svobody na sjezdu v Olomouci 2013

Kandidátský projev Pavla Svobody na sjezdu v Olomouci 2013

12.6.2013 12:14:56

Videozáznam projevu zde

Vážení bratři a milé sestry,
dnes stojím zde před vámi proto, abych vás požádal o čest vést kandidátku KDU-ČSL do voleb do Evropského parlamentu. Mám pro to všechny předpoklady odborné, jazykové i osobnostní. Evropskou integrací se profesionálně jako vysokoškolský učitel zabývám přes dvacet let na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. 

Chtěl jsem dnes rozvinout seznam svých publikací na téma Evropské unie, ale ukázalo se, že je příliš dlouhý, a proto ho máte ke studiu na USB kartě v mém materiálu na stole. Tím seznamem chci říci, že budu dobře KDU-ČSL zastupovat, až dojde na televizní debaty mezi lídry a takovými osobnostmi, jako je bývalý eurokomisař Telička či ex-ministr a ex-bratr Drábek.

Základem úspěšného europoslance je především schopnost se domluvit. V mojí vědecké i diplomatické minulosti se vždy spojovala odbornost a používání cizích jazyků. Mám k dispozici šest jazyků, státnice z angličtiny a francouzštiny, dále mluvím zejména německy a rusky. Poté ještě trochu polštiny a latiny.

Na Evropskou unii budu jako europoslanec pohlížet jako na užitečný nástroj, který Evropě zajistil mír a prosperitu, nástroj, který má pomáhat České republice prosazovat se ve světě, nástroj vybudovaný na hodnotách solidarity a úcty k jednotlivci, které všichni v tomto sále sdílíme.

Do Evropského parlamentu kandiduji proto, že chci pár věcí změnit.

Zaprvé, vadí mi, že vedle nezaměstnanosti je obrovským problémem celé Evropy vymírání, ale většina politiků před tím strká hlavu do písku. Jako europoslanec chci udělat něco velmi konkrétního: věci pro děti osvobodit od DPH. Velká Británie a Irsko takovou výjimku mají. Můžeme i my, ba: mělo by to být samozřejmé v celé Evropě. Proto říkám: plenky a dudlíky bez DPH!

Zadruhé, KDU-ČSL je součástí Evropské lidové strany, nejsilnější frakce v Evropském parlamentu, ale přitom o našich hodnotách, na kterých naše civilizace i Evropská unie stojí, odtamtud není slyšet. Evropská lidová strana se totiž bojí o hlasy muslimských voličů, a proto nečinně přihlíží islamizaci a úpadku Evropy. Aby bylo jasno, Evropané jsou v Evropě ještě stále většinou, ale Brusel už je muslimský ze 30 %, Amsterodam ze 40 % a ve Velké Británii je nejčastějším „křestním“ jménem Mohamed. A já se nechci dožít toho, že evropská vlajka bude vypadat takto:

Vadí mi například, že v přistěhovaleckých muslimských menšinách Evropa toleruje porušování lidských práv, například nerovnoprávné postavení žen. Chci, aby Evropská unie nebyla „tím Bruselem“, ale Evropskou unií, kde se cítíme doma, našimi hodnotami počínaje. Já se proto pokusím uvnitř Evropské lidové strany vytvořit křesťanskodemokratickou platformu - nový hlas křesťanské demokracie v Evropském parlamentu.

Zatřetí, vadí mi také, jak ubohá je v Česku úroveň diskuse o Evropské unii - jsme často odkázáni na bulvární informace ráže „jedna paní povídala“. Proto se u nás tak moc daří euromýtům a nacionalistům. A proto jako europoslanec budu věnovat hodně ze svého času vysvětlování Evropské unie u nás doma, a tím i propagovat a zviditelňovat KDU-ČSL.

Dovolte mi proto, vážení delegáti, abych se stal vaším hlasem, novým hlasem křesťanské demokracie v Evropské unii. A když jsme u těch hlasů, za ten váš vám předem děkuji.

 

Platí přednesená verze projevu.

 


 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks

Facebook