Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek: JSME STRANOU PRO VŠECHNY SLUŠNÉ A MYSLÍCÍ LIDI, VĚŘÍCÍ I NEVĚŘÍCÍ

8.6.2013 13:06:32

Pavel Bělobrádek dnes v úvodní Zprávě předsedy zhodnotil situaci strany a naznačil, že je čas otevřít stranu všem lidem dobré vůle. KDU-ČSL bude nabízet politiku, která nerozděluje společnost na chudé a bohaté, mladé a staré, věřící a nevěřící, bude nabízet politiku, která bude spojovat. „Chci stranu, která bude lidi spojovat a kde všichni táhnou za jeden provaz. Nejsme žádné rychlokvašky, jsem přesvědčen, že alternativou k současné vládě není nástup levicových nebo pravicových extremistů. Alternativou jsme my.
 

Jsem z prostředí, které není ani katolické, ani lidovecké, řekl v úvodním projevu předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Já sám jsem živým důkazem toho, že nejsme uzavřená společnost pro věřící voliče s lidoveckou tradicí. Naopak.

Pavel Bělobrádek uvedl tři jasné důvody, proč by měli voliči v současné době stranu volit:
1. Protože jsme křesťanští demokraté. Jsme stranou odpovědnou a solidární. Jsme součástí tradičního politického proudu, nejsilnějšího v současné Evropě. Jsme stranou postavenou na osvědčených hodnotách, stranou svébytnou, která je jasnou alternativou jak stranám socialistickým, tak liberálním, a zásadně odmítá jakoukoli spolupráci s komunisty.

2. Protože máme řešení ekonomické krize. Oním řešením je sociálně tržní hospodářství. Koncept, který staví na svobodě, solidaritě a právu. Koncept, který odmítá jak socialistickou neodpovědnost, tak liberální sobectví. Máme řešení pro všechny oblasti od ekonomiky a veřejných financí, přes reformu penzijního, zdravotního a sociálního systému až ke konkrétním resortům, jakými jsou školství, zemědělství či kultura. Řešení, která nestaví na ideologii, ale na tom, že fungují.

3. Protože jsme stranou, která jako jediná z těch tradičních nabízí zcela novou generaci politiků, nezatížených tím, jak se zde vládlo po dvacet let, nezatížených aférami a skandály. Jsme stranou, která se jako jediná dokázala vypořádat s dluhy, aniž by musela rozprodávat podstatu, aniž b potřebovala velké sponzorské dary, která dokázala ušetřit na vlastním chodu, kdy se všichni uskromnili a zároveň silnější regiony zůstaly solidární se slabšími. To nás kvalifikuje i jako rozumné a odpovědné správce země a hospodáře.

Pavel Bělobrádek je v tuto chvíli jediným kandidátem na předsedu KDU-ČSL. Volba předsedy právě probíhá.
Alexandra Alvarová
Tisková mluvčí KDU-ČSL

 

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks

Facebook