Doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

Doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

6.5.2013 12:17:37

Nar. 1962
Svobodný, vysokoškolský učitel v oboru právo Evropské unie (Právnická fakulta UK Praha)
Kraj středočeský, okres Praha-západ, MO Hostivice
Místopředseda KDU-ČSL odpovědný za oblasti zahraniční politiky, spravedlnosti a bezpečnosti
Člen KDU-ČSL od 1990

e-mail: pavel.svoboda@kdu.cz,
web: www.pavelsvoboda.com,
blog: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-svoboda.php


 

1. Vaše jazykové znalosti. Další dovednosti, nutné ke kompetentnímu vykonávání funkce poslance Evropského parlamentu (kurzy, mezinárodní zkušenosti).
Mám k dispozici 6 jazyků: plynule vládnu dvěma jazyky, a to AJ a FJ (úroveň státnice), dále NJ a RJ používám na běžné konverzační i písemné úrovni a mám základy polštiny a latiny.
Zabývám se vědecko-pedagogickou činností v oboru práva EU (řada monografií, odborných článků a učebnic v tomto oboru).


2. Vaše výrazná a profilující politická zkušenost. Jaká dobrá díla za vámi stojí?
V roce 2009 jsem byl ministrem – předsedou Legislativní rady vlády ČR, působil jsem jako velvyslanec ČR při Radě Evropy (2007-2009) a předtím jsem byl náměstkem na Ministerstvu zahraničních věcí ČR (2004-2006).
Dobrá díla:
Prospěšný jsem již svým povoláním: vysokoškolský učitel. Pracuji pro několik neziskových subjektů: ve správní radě Arcidiecézní charity Praha, ve výboru Společnosti pro duchovní hudbu, ve správní radě Nadace Arnošta z Pardubic. Prospěšný jsem i v oblasti duchovní hudby jako zakladatel a 16 let ředitel hudebního festivalu Svatováclavské slavnosti (1991-2007) (www.svatovaclavske.cz), chrámový sbormistr, člen souboru Ztracená kapela (www.zk.cz) a autor křesťanských písní, sbírek českých a evropských koled.

3. Tři základní kameny evropské politiky KDU-ČSL na léta 2014-2019.

(1) Podpora rodičů a dětí v daňové oblasti: pleny bez DPH.
(2) Zachování křesťanských hodnot v Evropě a boj proti toleranci porušování lidských práv muslimskými komunitami v EU.
(3) Zamezení plýtvání peněz evropského rozpočtu - sjednocení dvou přebytečných sídel (Brusel a Štrasburk) Evropského parlamentu, mezi nimiž europoslanci neustále pendlují.
(4) Podstatně vyšší úsilí o vysvětlování Evropy tuzemským voličům – boj proti mýtům a vysvětlení teze „Silná EU je národní zájem ČR“.

4. V české společnosti se šíří skepse ke sjednocování Evropy. Jak v této atmosféře povedete svou kampaň?
Řídím se hesly „kultivovat, ne kazit“ a „národním zájmem ČR je silná EU“; rád bych tyto teze předal voličům. Jsem přesvědčen, že se u nás o EU nevede seriózní diskuze. Jsme v područí euroskeptiků, kteří buď ustrnuli v myšlence národního státu 19. století, anebo jde o strany současné poslanecké sněmovny, které si nepřejí, aby na jejich finanční podvody mohly dohlížet orgány EU (viz případ ROP Severozápad). Proto k lidem nepronikají pozitivní informace o EU. Zároveň někteří politici nechtějí, aby na jejich finanční podvody dohlížely orgány EU. Proto jsem na webu www.kdu.cz založil záložku „My a Evropa“, která má napomoci vyhledávat a poskytovat seriózní informace z důvěryhodných zdrojů. 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks