Mgr. Jiří Jirsa, MEPP, Ph.D.

Mgr. Jiří Jirsa, MEPP, Ph.D.

6.5.2013 12:27:57

Nar. 1979
Vzdělání: právo (specializace: autorská a patentová práva) a evropská studia
Ženatý, 1 dítě, asistent Z. Roithové v Evropském parlamentu od roku 2004
Jihočeský, Strakonice (bydliště), Praha 10 (člen KDU-ČSL)
Člen od roku 2001

jiri@jirsa.net, www.jirsa.net


 

1. Vaše jazykové znalosti. Další dovednosti, nutné ke kompetentnímu vykonávání funkce poslance Evropského parlamentu (kurzy, mezinárodní zkušenosti).
Pracuji v angličtině (příp. němčině a francouzštině), v které jsem psal i diplomovou práci z evropských studií na Katolické univerzitě v belgické Lovani. Absolvoval jsem práva v Praze a kurzy na univerzitách: Harvard, v Amsterdamu, Mnichově, při Světové organizaci duševního vlastnictví atd., ale i trénink volebních kampaní od Mezinárodního republikánského institutu. Na léto 2013 jsem získal stipendium na univerzitu v Seattlu. Pracovní zkušenosti mám z ČR, USA, Francie a Belgie. Jsem soudním znalcem pro oblast autorského a patentového práva.

2. Vaše výrazná a profilující politická zkušenost. Jaká dobrá díla za vámi stojí?
Tou zkušeností je určitě 10 let v Evropském parlamentu, začátek u „holandského P. Pitharta“, A. Oostlandera a 9 let u Z. Roithové. Díky tomu jsem svým dílem stál u úspěchů KDU-ČSL v Bruselu. Dobrá díla – rodina, práce pro zdravotně postižené i s mládeží, výuka studentů či založení České křesťanské akademie v Bruselu. V politice - spoluinicioval jsem petici za zachování církevních sňatků, celoevropskou kampaň pro spotřebitelská práva na internetu či strategii pro získání nadpoloviční většiny europoslanců proti kanadským vízům.

3. Tři základní kameny evropské politiky KDU-ČSL na léta 2014-2019.

Dle hesla Z. Roithové v prezidentské kampani je v centru křesťanskodemokratické politiky zájem o člověka. KDU-ČSL by měla 1. navázat na úspěchy v oblasti ochrany spotřebitelů, bezpečnosti výrobků a lidských práv, 2. změnou evropských pravidel docílit zlevnění léků a 3. prosadit přísnější celoevropská pravidla proti korupci. A k třem kamenům i tmel – EU musí přijmout strategii na podporu rodin s dětmi a mezigenerační solidaritu.

4. V české společnosti se šíří skepse ke sjednocování Evropy. Jak v této atmosféře povedete svou kampaň?

Svou kampaň? Ne, naopak chci osobně pomoci k úspěchu celé kampaně KDU-ČSL. Je potřeba trpělivě vysvětlovat eurobludy. My do Evropy bytostně patříme a potřebujeme ji silnou, abychom obstáli v globální konkurenci a jako garanci pro rozvoj demokracie u nás a vůči vlivu Ruska. Přes současnou hospodářskou krizi prokazuje evropská integrace 60 let svou prospěšnost. Kritici nemají žádný pořádný plán B.


 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks