Doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

Doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

Vysokoškolský učitel v oboru právo Evropské unie (Právnická fakulta UK Praha)
Kraj středočeský, okres Praha-západ, MO Hostivice.
Místopředseda KDU-ČSL odpovědný za komise pro zahraniční věci, spravedlnost a obranu a bezpečnost.
Člen KDU-ČSL od 1990.
Narozen 1962.
Tel: 602416727
Mail: pavel.svoboda@kdu.cz
Web: www.pavelsvoboda.com
Blog: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-svoboda.php
 

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
V roce 2009 jsem byl ministrem – předsedou Legislativní rady vlády ČR, působil jsem jako velvyslanec ČR při Radě Evropy (2007-2009) a předtím jsem byl náměstkem na Ministerstvu zahraničních věcí ČR (2004-2006).
Dobrá díla: Prospěšný jsem již svým povoláním: vysokoškolský učitel. Pracuji pro několik neziskových subjektů: ve správní radě Arcidiecézní charity Praha, ve výboru Společnosti pro duchovní hudbu, ve správní radě Nadace Arnošta z Pardubic. Prospěšný jsem i v oblasti duchovní hudby jako zakladatel a 16 let ředitel hudebního festivalu Svatováclavské slavnosti (1991-2007) (www.svatovaclavske.cz), chrámový sbormistr, člen souboru Ztracená kapela (www.zk.cz) a autor křesťanských písní, sbírek českých a evropských koled.

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?
Chci pokračovat ve svých současných aktivitách. Jde mi především o naplňování dokumentu „Lidovci 2012“, který jsem pro stranu sepsal a který se stala oficiální politickou strategií KDU-ČSL. Chci nadále pracovat na modernizaci vizuální prezentace strany (dosud např. nové logo): pro voliče je velmi důležité, aby KDU-ČSL se prezentovala moderním způsobem. Zde nás čeká především práce na novém webu. Chci, aby se ještě více rozvíjel potenciál tzv. misijních krajů: v kampani Zuzany Roithové i ve volbách komunálních a krajských se ukázalo, že i v těchto krajích jsou voliči, které lze oslovit. Nemůžeme je nechat levici.

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?

- budeme se snažit oslovit jen vybrané voličské skupiny, nebudeme se snažit zalíbit všem
- jasné politické vymezení v nejvýše třech , klidně i konfliktních tématech (tj. přestat se snažit o nekonfliktní kompromis za každou cenu )
- podstatně vyšší používání moderních technologií (webové klipy, sociální sítě apod.) 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks