Ing. Jan Bartošek

Ing. Jan Bartošek

Sociální pracovník - terapeut drogově závislých, místostarosta města Dačice. Narozen 1971, ženatý.
Jihočeský kraj, město Dačice
Činnost v KDU-ČSL: předseda MO Dačice, člen OV J. Hradec, předsečda  KV Jihočeskéh kraje,
místopředseda strany pro sociální politiku a předseda sociální komise.

Tel. 725856242
Mail: mistostarosta@dacice.cz
Web: http://janbartosek.blog.idnes.cz 

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
Jedenáct let jsem pracoval jako sociální pracovník a terapeut. Věnoval jsem se léčbě lidí závislých na drogách. Mnoho lidí jsem pomohl dostat z okraje společnosti zpět do života. Nejsem žádný teoretik, ale člověk, který se s materiální i duchovní nouzí střetl tváří v tvář. Jako komunální politik se starám, aby město Dačice vzkvétalo, dobře a bezpečně se v něm žilo. Jak k tomu přispívám? Aktivně hraji ochotnické divadlo, snažím se pracovat na plný výkon a nenechávat odpovědnost na druhých. Konám a vyjadřuji se k celostátní politice, spolu se sociální komisí a expertními skupinami bedlivě monitorujeme dění na MPSV a pracujeme na návrzích řešení tohoto neutěšeného stavu. 

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?
Z pozice místopředsedy jsem poznal, že základem úspěchu je vytrvalá a systematická práce, založená na kompetentních a pracovitých lidech. Osvědčilo se mi to v kauze “sociální reforma ministra Drábka“. Dal jsem dohromady tým expertů v oblasti IT, práva a sociální politiky a společně jsme dosáhli neuvěřitelných výsledků.Pracuji a očekávám pracovitost. Budu podporovat  lidi schopné, tvůrčí a se smyslem pro fair play. Mám rád lidi, kteří chtějí vítězit a jsou ochotni pro to něco obětovat. Jsem týmový hráč a vítězství mne zajímá víc, než osobní profit.

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?

• Chuť vítězit – kterou budou reprezentovat silné osobnosti na kandidátkách. Je nutné zapomenout model pokoutních dohod a pracovat společně na vítězství týmu, ne osobních ambicí.
• Srozumitelnost – ve svých vyjádřeních a programových tezích je důležité jasně pojmenovat, co a jakým způsobem budeme řešit a také po volbách realizovat. Jsme lidé , kteří žijí a pracují na venkově i ve městech a musíme se svou srozumitelností odlišit od chronického parlamentního "newspeaku", mluvme jazykem a starostmi lidí této země. Nemáme zapotřebí tlachat noblesně o ničem, nesedíme už dvacet let odtržení od života v poslanecké lavici.
• Silný partner – zajímají nás všichni lidé této země, kteří jsou nám hodnotově blízcí a nemusí být křesťany. 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks