Ing. Marian Jurečka

Ing. Marian Jurečka

1. místopředseda KDU-ČSL, předseda klubu zastupitelů KDU-ČSL Olomouckého kraje
Předseda komise pro změnu stanov, člen komise pro problematiku venkova a zemědělství
Nominace: okresní konference Přerov

Ženatý, tři děti, obchodní manažer soukromé firmy, soukromý zemědělec.
Narozen 1981.
Tel.606756766


 

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
Společně s manželkou vychováváme tři syny, řádně odvádím daně státu za svoji práci obchodního zástupce a soukromého zemědělce, aktivně se zapojuji do aktivit občanské společnosti a života církve, naplno plním povinnosti krajského zastupitele a znovu stavím KDU-ČSL na nohy, která tak moc v celostátní politice chybí.

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?
Kandiduji na 1. místopředsedu s vědomím toho, co se od 1. místopředsedy očekává. Tedy, že bude s předsedou tvořit pevný tým, že se bude primárně věnovat řízené vnitřního chodu strany a členům, že se bude naplno věnovat přípravě volebního programu a volební kampaně. Když jsem v roce 2010 kandidoval do předsednictva strany, říkal jsem, že je zapotřebí vytáhnout ruce z kapes, mít hlavu vzhůru a přímý pohled. Toho se držím dodnes - a věřte: funguje to. 

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?
Především věrohodní a aktivní politici s pevnými názory, kteří dokážou přirozeně, sebevědomě a svým příkladem obhajovat křesťanskodemokratickou politiku ve společnosti! Konkrétní volební program pro obnovu naší země, pro obnovu hospodářského růstu, funkčního sociálního systému a vlády práva. Volební kampaň, která konkrétně zacílí na potenciální voliče s řešením témat, která je nejvíce trápí - chceme se poprvé v dějinách pokusit odpovědět ne na otázku KDO JE LIDOVECKÝ VOLIČ?...ale KDO BY JÍM MOHL BÝT? 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks