Ing. Roman Línek, MBA

Ing. Roman Línek, MBA

Nar. 1963
1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, ženatý
nominován na místopředsedu všemi okresními konferencemi v kraji a Krajským výborem KDU-ČSL
1. náměstek hejtmana, předseda správní rady Univerzity Pardubice, předseda správní rady o.p.s. Smetanova Litomyšl, člen Výboru regionů EU a jeho předsednictva za ČR, externě vyučuje na Univerzitě Pardubice
člen CV a předseda KV KDU-ČSL

Mail: roman.linek@pardubickykraj.cz
Web: www.roman-linek.cz
Blog: http://linek.blog.idnes.cz


 

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
Myslím, že mne z mého působení v KDU-ČSL a veřejné správě většina členů dobře zná. Stranu jsem snad úspěšně reprezentoval v pozicích náměstka primátora, náměstka ministra či hejtmana a vicehejtmana, ale i v evropských strukturách včetně Evropské lidové strany. Domluvím se anglicky, německy a rusky.
Svoji kandidaturu na místopředsedu nabízím s jasným cílem. Dát své zkušenosti a schopnosti do služeb strany, se kterou 24 let prožívám dobré i zlé. Věřím v její návrat do české vrcholové politiky a svojí prací chci k němu výrazně přispět.

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?
V pozici vicehejtmana kraje mám řadu možností, jak posílit vnitřní komunikaci a soudržnost členů. Ze svého působení na kraji, ale i ve vedení strany, mám řadu prožitků a zkušeností, které mohou být pro nově zvolené vedení přínosem. Jsem připraven gestorovat zejména oblast regionální a komunální politiky.

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?

• opření se o naše výsledky v krajských a komunálních volbách
• zkomunikovat veřejnosti fakt, že KDU-ČSL (na rozdíl od jiných) je politicky vypočitatelná a jasně orientovaná
• věřit si, že společně na to máme, zvládneme uspět a budeme tak moci býti prospěšní lidem kolem nás.


 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks