MUDr. Zuzana Roithová, MBA

MUDr. Zuzana Roithová, MBA

Poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Kandidátka na prezidentku ČR. Lékařka, manažerka.

mail:  zuzana.roithova@europarl.europa.eu

web: www.roithova.cz

 

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
Jsem lékařka s ordinační i ředitelskou praxí a politička s českou i mezinárodní zkušeností, takže si troufám říci, že dokážu hledat příčiny potíží a navrhovat šetrná, ale přitom efektivní řešení: Nemocnici Královské Vinohrady jsem jako ředitelka modernizovala a předávala s hospodářským přebytkem, jako ministryně zdravotnictví jsem se zasadila o vznik systému koordinované péče, jako poslankyně Evropského parlamentu jsem prosadila přechodné období na ochranu českých textiláků před likvidačním importem zboží z Asie, ale třeba také to, aby v rámci ACTA neprošly směrnice omezující naši osobní svobodu ... je toho víc, hlavně v oblasti ochrany před nebezpečnými výrobky, podívejte se na www.roithova.cz, ale jsem pyšná i na podporu Třeboňských lázní, Suchdolského divadla či náš rodinný chov dobytka a mou květinovou zahradu.

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?
Jsem připravena i nadále prosazovat náš program a hájit hodnoty křesťanské demokracie a svou prací dokazovat, že mají své místo i ve vysoké politice. Chci se podělit o své zkušenosti.

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?
1) Kvalifikovaní a korupcí či aférami nezasažení kandidáti - zdravý rozum a čisté ruce členů KDU-ČSL.
2) Důraz na kvalitu života.
3) Nekompromisní obhajoba základních občanských lidských hodnot - od rovnosti před zákony po důstojné stáří.


 

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks