MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

Předseda KDU-ČSL
Narozen 1976
ženatý, syn Josef (2012)

Blog: http://belobradek.blog.idnes.cz
Web: http://belobradek.kdu.cz
Mail: predseda@kdu.cz
Twitter: @PavelBelobradek


 


• 2004 vstup do KDU-ČSL
• 2004 člen výboru Místní organizace KDU-ČSL Náchod
• 2005 člen Krajského výboru KDU-ČSL Královéhradeckého kraje
• 2007-2009 místopředseda Okresního výboru KDU-ČSL Náchod
• 2008 předseda Místní organizace KDU-ČSL Náchod
• 2009 předseda Okresního výboru KDU-ČSL Náchod
• 2009 z titulu funkce člen KV a PKV KDU-ČSL Pardubického kraje
• 2010 člen předsednictva KV KDU-ČSL Královéhradeckého kraje
• 2010 předseda KDU-ČSL (zvolen na sjezdu ve Žďáru nad Sázavou)

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
Společnosti a státu tím, že jsem se oženil a byl nám dán syn, jako nejlepší investice do budoucna společnosti a státu. Jako obecní a krajský zastupitel se snažím dokázat, že i v opozici se dá dělat dobrá práce pro obecné blaho. Jako předseda KDU-ČSL jsem zvedl hozenou rukavici a podařilo se mi přispět k dobrému výsledku v krajských volbách (9%). Doufám, že úspěch zopakujeme a dokážeme této zemi, že naše hodnoty jsou odpovědí na liberální zmatek a socialistické přerozdělování.

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?

Spolupráci očekávám od všech členů, kteří stojí o naše volební vítězství. Naší největší výzvou bude rozšíření našeho volebního úspěchu v komunálních volbách na střední a větší města, kde se bez iniciativního přístupu předsedů a členů místních organizací neobejdeme. Naše silné zakořenění v komunální politice bylo léta příčinou naší stability a síly. Měli bychom zapustit kořínky ještě hlouběji. Když budou naši členové pro tuto práci dostatečně zapálení, nic nás neporazí. Má dvouletá předsednická zkušenost ukázala, že bez nadšení řadových členů a jejich odvahy pracovat a agitovat nejsme schopni přežít. Odhaduji, že jsem se osobně setkal s více než třemi tisíci členů a příznivců, což je důležité pro povzbuzení členů a pro sebereflexi vedení strany.

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?
Tři věci: 1. Dobře zvolená strategie odpovídající politické situaci a poptávce voličů. Uspět v Praze a středních Čechách. Pokus oslovit kraje typicky „nelidovecké“. Tedy sever Čech a pohraničí - prostřednictvím zajímavých osobností a lokálně vysoce hodnocených témat. 2. Schopnost ukázat politické a programové kompetence. Přeloženo do jednoduché řeči – předvést politicky a odborně vyzrálé lidi, kteří umějí mluvit, neleknou se odpovědnosti a umějí zaujmout. 3. Odvaha a chut´každého člena pomáhat v kampani a agitovat v rodině, mezi sousedy a přáteli. Každý hlas se počítá. Nikdo není zbytečný.
 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks