Mgr. Monika Pálková

Mgr. Monika Pálková

Vedoucí odboru  veřejné správy a e-Governmentu na Ministerstvu vnitra ČR.

Předsedkyně celostátní odborné Komise pro obranu, bezpečnost a zpravodajské služby,


Vdaná, dvě děti.
Narozena 1965.


Mail: mon.palkova@gmail.com


 

1. Co umíte a čím jste prospěšní (společnosti, státu, své obci, svému městu/kraji)?
Na ministerstvu vnitra se věnuji řízení strategických projektů, které určují budoucí směřování české veřejné správy, jejíž reformu bude nutno provést bez chyb. Ve volném čase se věnuji OS „Polovina nebe“, které se zabývá podporou sociálně vyloučených při jejich integraci do společnosti.

2. Funkční a účinná struktura je předpokladem úspěchu KDU-ČSL ve všech volbách. Jak si představujete spolupráci s našimi členy a členkami v letech 2013-2015? Jakým vkladem k tomu přispějete vy, čeká-li vás jen práce, pot a trpělivost?
Jak jsem již řekla, jsem specialista na veřejnou správu – zabývám se dlouhodobě procesy v řízení státu, které musí každá politická strana bezpodmínečně znát, chce-li uspět. Jejich neznalost mění jakýkoliv politický návrh strany v bezcenné plácnutí do vody a populistické tlachy. Každý návrh změn, se kterým naše strana přijde, musí být profesionálně připraven a vycházet z platné legislativy. Jedině tak nás bude brát konkurence vážně.

3. Tři teze: co přivede KDU-ČSL k úspěchu ve sněmovních volbách 2014?
1. V jednotě je síla - zákaz všech vnitřních politických sporů.
2. Propracovaná strategie volebního úspěchu pro naše „bílá místa“ – to jest velká města a pohraničí, právě ta rozhodnou o finálním počtu hlasů. Na tomto „misijním území“ platí jen dobrá znalost terénu a přizpůsobení taktiky.
3. Správný výběr tématu pro volby. Dle mého názoru je v době rozkládajících se funkcí státu výhodné ukázat kompetence a věcný přístup. Slušný stát je veliké a potřebné téma - a jeho nositeli musí být slušní a kompetentní lidé. Kritizovat umí každý – my zvládneme fungující řešení.


 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks